background

Piedzīvojumi

Ne tikai tālās zemēs un iekārtotās tūristu takās. Labākie piedzīvojumi bieži ir atrodami nekurienes vidū...

Piedzīvojumu stāsti, bildes un video

Image
20. Apr, 2019
Marsa karjers Lietuvā
Reiz ceļojot pa Balkānu valstīm redzējām ceļmalas kafejnīcu aiz kuras pavērās fantastisks skats uz kalnu ieleju. Mums par brīnumu ēstuves galdiņi bija izvietojušies ēkas priekšpusē ar skatu uz šoseju, pilnīgi ignorējot skaisto skatu. Jebkur pasaulē vietējie parasti ir "atēdušies" no pierastā un drīzāk meklē kaut ko reģionam netipisku.
Lasīt stāstu
Image
17. Nov, 2017
Mans piedzīvojumu stāsts: Filmēšanas aizkulises
Novembra vidū pavadījām divas dienas Kurzemes piekrastes mežos filmējot šo video stāstu kopā ar talantīgo Arvīdu Barānovu no Eaglewood films. Arvīds ir rūdīts piedzīvojumu meklētājs un viņš mani aizveda uz vietām par kuru eksistenci pat nenojautu.
Lasīt stāstu
Image
09. Jul, 2017
Ceļojums gar Kurzemes piekrasti
Pāris dienas, kamēr Latvijas vasara sakrustotām kājām centās saturēt lietu mēs pārcēlāmies uz savu mikro-kemperi un devāmies dzīvot mežā. Dzīvot mašīnā mums nav nekas jauns.
Lasīt stāstu
Image
21. May, 2017
Instagram Camping Trip
Šajā nedēļas nogalē bija daudz iemeslu, lai dotos ārā. Pirmā karstā diena šogad ar temperatūru tuvu 30 grādiem, Centrs Dardedze un Mammadaba iniciatīva pavadīt dienu dabā bez ekrāniem un arī Instagram Campingtrips. Tajā devāmies kopā ar vairākiem no Latvijas Instagrameriem.
Lasīt stāstu
Image
14. May, 2017
Gaujas slēptās klintis un kempings mežā
Ceļš kļūst arvien šaurāks un ved mežā. Asfaltu jau sen nomainījušas smiltis un dziļās bedres liek braukt ar pirmo ātrumu. Navigācija joprojām uzticīgi ved uz kartē atlikto mērķi – meža ezeru. Lai arī kartē atzīmēts – īsts ceļš šis tomēr nav. Par to liecina arī vairākkārtējie kļūdainie aicinājumi griezties pa kreisi vietās, kur pagrieziens neeksistē.
Lasīt stāstu
Image
06. May, 2017
Pavasara nakts mežā pie jūras
Pamostos no mežonīgi skaļa metāliska trokšņa. Ir nedaudz pāri sešiem un mūsu guļamistabas loga priekšā nupat braucošam traktoram uz asfalta nokrita arkls. Skaļi rūcošs traktors, apkārt skraida apmulsis traktorists un aiz loga – mēs – divi nelaikā pamodinātie.
Lasīt stāstu
Image
04. Feb, 2017
Mežā sapinusies ziema
Ir dzestra februāra sestdiena. Spīd saule un sniegs jau kārtējo reizi ir nokusis. Vēl nesen šādu sestdienu būtu pavadījuši kārtojot un tīrot māju, bet pēdējā laikā aizvien vairāk saprotam, ka svarīgāks ir laiks kopā.
Lasīt stāstu
Image
17. Sep, 2016
Bernātu mežā starp ceturtdaļmiljons kokiem
Baidoties, ka šī varētu būt gada pēdējā siltā sestdiena mēs nolēmām doties dabā. Bernāti ir mūsu mīļākā pludmale un katrs, kas kaut reizi bijis Bernātos, noteikti ir pabijis arī jūras krastā. Daudz mazāk ir to, kas izstaigājuši Bernātu meža takas, jo kapēc gan iet mežā, ja tepat blakus ir pludmale? Arī mums parasti domas dalās.
Lasīt stāstu
Image
11. Sep, 2016
Purvā ar Hamokiem
Tieši vienu gadu atpakaļ mēs devāmies roadtripā uz Balkāniem. Pieveicām ap 7000km, bet man kaut kā iznāca nokļūt daudz tālāk par kilometros mērāmu distanci. Šis brauciens pilnīgi izmainīja manu perspektīvu uz Outdoor piedzīvojumiem.
Lasīt stāstu
Image
25. Jul, 2016
Hiiumaa: Jāņi uz Salas Igaunijā
Nekad neesam bijuši Jāņu tradīciju svinētāji. Garākā diena tāpat ir Oktobra beigās, kad pagriežot pulksteņus iegūstam 25 stundas dienā. Taču mums Jāņi ir brīvdienas.
Lasīt stāstu
Image
17. Apr, 2016
Igaunijas kalni un purva ezeri
No bērnības man īpaši palikusi atmiņā sajūta kāda ir vakarā braucot prom no mājām. Neatceros cik vecs tad biju, vai uz kurieni devāmies, bet iespēja iemainīt garlaicīgo gulētiešanu pret interesantu braucienu mašīnā ir spilgti iespiedusies atmiņā. Mašīnas salonā mirdz krāsainas gaismiņas. Apkārt tumsu ik pa laikam pāršķel citu mašīnu uguņi.
Lasīt stāstu
Image
28. Mar, 2016
Ratnieku pārgājiens un outdoor Nom-Nom
Kad atgriezos no Balkāniem, neārstējami saslimis ar vajadzību doties dabā, man šķita, ka tas darāms vai nu tālās zemēs vai īpaši iekārtotās dabas takās. Likās, ka esmu pirmais Latvietis, kam interesē kalni un pārgājieni. Liels bija pārsteigums atklājot arvien vairāk aktīvistu, organizāciju un interešu grupu, kur cilvēki regulāri tiekas, lai dotos dabā.
Lasīt stāstu
Image
27. Feb, 2016
Dunikas purva laipa
Latvijas ziemas ir tik neprognozējamas, ka nekad nevar saprast vai doties dabā ar slēpēm, gumijniekiem vai kurpēm. Ziemassvētku rīts bija tik saulains, ka gandrīz jau aizbraucām uz purvu pavasara pārgājienā, tomēr sauli atkal nomainīja lietus un plānus nācās atcelt. Tikmēr katru dienu iekšā urdija nemiers un velme pēc pavasara un piedzīvojumiem.
Lasīt stāstu