background

Šajā nedēļas nogalē bija daudz iemeslu, lai dotos ārā. Pirmā karstā diena šogad ar temperatūru tuvu 30 grādiem, Centrs Dardedze un Mammadaba iniciatīva pavadīt dienu dabā bez ekrāniem un arī Instagram Campingtrips. Tajā devāmies kopā ar vairākiem no Latvijas Instagrameriem. Rezultātā mūsu ir vairāk kā spēj satilpt vienā mašīnā, tapēc sadarbībā ar Auto26.lv tiekam pie piedzīvojumiem atbilstoša 4×4 auto – Škoda Yeti.

Pulkstens tikai desmit, bet saule jau silda kā vasaras vidū. Prognoze solīja daļēji mākoņainu laiku ar skaidrām debesīm saulrietā. Mūsu foto tripam šādi apstākļi būtu perfekti, diemžēl saule šodien izkausējusi visus mākoņus un nāksies improvizēt ar spilgto saules gaismu.

Pirmā pieturvieta – Sietiņiezis, starp Valmieru un Cēsīm. Tas ir lielākais baltā smilšakmens iezis Baltijā. Savu nosaukumu ieguvis dēļ neskaitāmiem, maziem caurumiņiem klints sienā, ko veidojušas savvaļas bites. Saule cepina pamatīgi un gaisma nejauki spilgta. Sākotnēji šķiet, ka bildes neizdosies, bet mājās pārskatot kadrus izdodas atrast vairākas ļoti labas, ko šajās dienās palēnām publicēju Instagram: @filipsbaumanis

Tepat pāri Gaujai, vien 4km attālumā mežā slēpjas Līču-Laņģu klintis, bet lai tur nokļūtu pa ceļu jāmet pamatīgs loks caur Valmieru vai Cēsīm. Vairāk kā 30km. Tuvāk nav neviena tilta, lai šķērsotu upi. Vēl nesen uz klintīm bija jādodas pa meža brikšņiem un to izvēlējās darīt vien retais. Tagad ierīkotas takas un šī kļuvusi par tūristu iecienītu vietu. Ar kājām jāmēro gandrīz 2km pa meža taku katrā virzienā, bet šodien karstums un attālums nav bijis šķērslis, lai turp dotos vesels tūristu autobuss. Katram rokā pa alus pudelei. Otrā rokā telefons. Gaidam diezgan ilgi, kamēr katrs tiks pie kārotajiem selfijiem, visos iespējamos leņķos. Steigas mums nav. Pusceļā Sandis griezās atpakaļ uz mašīnu, lai paņemtu aizmirsto ūdeni. Tagad gaidam, kamēr viņi ar Elzu pievienosies mums klinšu un alu apskatē. Lielais karstums, jaunās sezonas knišļi un izsalkums dara savu. Pat šurpceļā noskatītais māla karjers ar Latvijai netipisko ainavu paliek nesabildēts. Tikai nonākuši atpakaļ pie autostāvvietas uzzinam, ka lielāko daļu no klintīm nemaz neesam redzējuši. Ak, mans plānošanas brāķis…

Pēc pusdienām izbrāķējam vienu no potenciālām nakšņošanas vietām un dodamies pastaigā pa Cīrulīšu dabas taku. Apskatam Spoguļklintis un Līgavas alu. Ceļā satiekam to pašu tūristu autobusu. Pagājušas jau vairākas stundas. Rokās joprojām pa pudelei, bet solis gausāks un arī telefoni nozuduši. Laikam pat piedzēries tūrists saprot, ka šādā kondīcijā traģisku selfiju neglābs Gaujas klinšu skaistums. Pie Dzidravota atveldzējam slāpes un esam gatavi doties iekārtot kempingu. Diemžēl nekas nespēj konkurēt ar pagājšnedēļ nejauši atrasto vietu, tapēc bez liekas domāšanas atgriežamies turpat.

Sajūta kā atbraucot mājās. Te mūs gaida jau rūpīgi novāktie akmeņi, mežā noslēptā malka un skaistākais Latvijas saulriets virs Gaujas. Šoreiz mums ir trīs teltis un divi hamoki, jo papildus Instagram puišiem un Elzai -mums līdzi devusies arī Eimija. Liels gandarījums atrasties satarp radošiem cilvēkiem. Katras atrod savu veidu kā noķert skaistākos saulrieta kadrus un es izbaudu iespēju to visu nofilmēt.

Nakts daudz siltāka kā pirms nedēļas. Guļot hamokā toreiz nosala deguns, jo ārā bija vien +3 grādi. Šonakt ir vismz +10 un termoveļa paliek somā. Toties dažādu lidoņu-asinssūcēju ir jau stipri vairāk. Neaprakstāma bauda iegulties šūpuļtīklā un iemigt skatoties kā virs galvas līgojas egļu galotnes uz zvaigžņu pielietas debess fona.

Arī rīts atnāk bez steigas. Naktī telefons man kārtējo reizi izlādējies. To cik pulkstens nākas minēt pēc gaismas daudzuma un putnu dziesmu skaļuma, bet tam nav arī nozīmes, jo šorīt varu atļauties gulēt, skatītes kā virs manis līgojas koki un gaidīt kad celsies pārējie. Arī Eimija atzīst hamoku par ērtāko guļvietu un pamostas tikai kādu stundu pēc manis.

Brokastīs pagatavojam omleti un katram pa kafijai. Dabā viss garšo labāk. Varbūt arī tas ir iemesls kapēc mana kafija jau kļuvusi leģendāra dalībnieku vidū.

Aizvadīta vēl viena perfekta nedēļas nogale. Jauni draugi un interesantas sarunas par katra pieredzi. Dodamies atpakaļ uz Rīgu ar stipru apņēmību, ka šim seriālam nepieciešama nākošā sērija.

Dalies ar šo rakstu

Ja lasītais šķita interesants, izklaidējošs vai noderīgs - lūdzu padalies ar to saviem draugiem. Tā mums būs lieliska motivācija turpināt rakstīt šādus un līdzīgus stāstus. Ja lasot radās komentārs vai viedoklis - lūdzu pievieno komentāru tepat zemāk, vai atsūti mums ziņu.