background

Norvēģija, Lofoten aiz Polārā loka

Divi tūkstoši sešpadsmitā gada vasarā mēs divas nedēļas dzīvojām mašīnā, lai izpētītu Norvēģijas ziemeļus – Lofoten salās. Arktiskā vasara ar +10, makaroni ar baked beans pusdienās un kempingu kultūršoks nespēja mazināt mūsu mīlestību pret ziemeļu skaistumu. Polārā diena, majestātiskie kalni un skarbās salas pelnīti iemantoja mūsu simpātijas vēl ilgi pirms došanās ceļā. Eimijai toreiz bija tikai septiņi gadi un šis kļuva par viņas pirmo kalnos kāpšanas piedzīvojumu. Uzzini kā mums tur gāja skatoties video un lasot zemāk publicētās ceļojuma dienasgrāmatas.

Ceļojuma stāsti un dienasgrāmatas

Image
10. Jul, 2016
Ceļā uz mūžīgās saules zemi
Daudzi Japānu uzskata par mūžīgās saules zemi kaut arī vasaras vidū šis tituls vairāk piestāvētu Skandināvijas ziemeļiem aiz polārā loka.
Lasīt stāstu
Image
12. Jul, 2016
Zviedrijas ziemeļi un pirmā tikšanās ar Norvēģiju
Ziemeļbrieži nebeidz pārsteigt. Izrādās, ka te redzēt uz ceļa bezbailīgu ziemeļbriežu baru ir tikpat normāli kā Latvijā redzēt stārķus visās malās. Šodien galīgi nevedas braukšana. Brīvdienu režīms un mūžīgā gaisma laiku ir padarījusi stipri relatīvu.
Lasīt stāstu
Image
13. Jul, 2016
Norvēģijas arktiskā vasara
Kaut kur lasīju, ka rakstot stāstu, scenāriju vai kādu citu lasāmu gabalu ir jābūt iesākumam, vidum un nobeigumam. Un esot arī jābūt konfliktam, kas lasītājam liek uzdot jautājumu un gaidīt beigas, lai saņemtu atbildi. Konflikts savukārt varot būt varonim ar sevi, ar citu personu, ar dabu vai tamlīdzīgi.
Lasīt stāstu
Image
15. Jul, 2016
Šodien mācamies novērtēt
Šodienai nosaukumu varētu likt **Appreciation day**. Ikdienā daudz ko nenovērtējam, jo visa kā ir tik daudz. Pārāk daudz. Pēc divām absolūti pelēkas miglas dienām šodien debesīs bija saskatāma mākoņu tekstūra. Diena joprojām mākoņaina, saules apveidus var tikai nojaust starp mākoņiem, taču mākoņi šodien stipri augstāki.
Lasīt stāstu
Image
16. Jul, 2016
Ir nakts. Saulaina nakts
Šorīt nevarot sagaidīt WC rindu devos uz pensionāru restorāna tualetēm. Tur pie sienas stāv Durex automāts. Automāts nevis vienkārši nedarbojas vai nav papildināta prece, bet ar permanento marķieri tam virsū lieliem burtiem uzrakstīts “Out of order”.
Lasīt stāstu
Image
17. Jul, 2016
Pikoties Jūlijā
Šodien atgriezās migla un sāka līt. Ne vairs tāds miglas mitrums, bet reāli līt. Un tas notika nevis no rīta, bet tad, kad bijām divas stundas jau kāpuši kalnā. Brokastīs tikām pie solītajām olām un bekona, kas iznāca labs iepriecinājums – ņemot vērā, ka garšīgās pusdienas ir jau apēstas un vakarā mūs gaidīja nezināmas garšas mērce ar makaroniem.
Lasīt stāstu
Image
20. Jul, 2016
Izmirušie Zviedru kempingi
Jau pāris dienas ceļojam māju virzienā. Internetā uzmeklējām kempingu, pēc lokācijas aptuveni tur, kur Zviedrijā plānojam nakšņot. Atbraucam. Kempings izskatās izmiris. Sezonas vidū neviena cilvēka, durvis aizslēgtas? Eju izpētīt. Servisa māja vaļā, siltais ūdens ir, bet sajūta kā no Stīvena Kinga filmas. Iznākot ārā pamanu motociklu un eju meklēt saimnieku.
Lasīt stāstu
Image
21. Jul, 2016
Brokastis mežā un ķīniešu Salavecis
Tā kā negribējām liekas klapatas ar Zviedru kempinga tanti, tad brokastojām mežā. Meitenes baidījās no skudrām, bet es sēdēju un izbaudīju brokastis un Zviedru dabu visā tās krāšņumā. Pēc kārtējiem 350km nonācām kempingā, kur viss bija tieši tā kā tam kempingā jābūt. Iekārtojāmies ar skatu uz upi.
Lasīt stāstu
Image
22. Jul, 2016
Nākošā pietura - Galapunkts
Šodienas mērķis ir nokļūt pēc iespējas tuvāk Helsinkiem, kur rīt mūs gaida nakts prāmis uz Tallinu. Pateikt to ir vieglāk kā izdarīt, jo no ostas mūs šķir vairāk kā 800km. Pēc nogurdinoša brauciena esam pieveikuši apmēram 2/3 no distances un atrodam sakarīgu kempingu.
Lasīt stāstu
 • Image
  Balkāni: Road trip
 • Image
  Skotija: Isle of Skye
 • Image
  Šveice: Rudens Microadventure
 • Image
  UK: Snowdonia, Peak District and Yorkshire dales
 • Image
  Ziemeļīrijas ziemeļu piekraste
 • Image
  Bergena starp fjordu un kalniem
 • Image
  Kazahstāna: Nedēļu bez civilizācijas