background

Kas jāzin pērkot IKEA virtuvi

Vairāki cilvēki ir jautājuši kurš meistars būvēja mūsu īres dzīvokļu virtuves. Patiesībā meistars nebija. Kopā likām paši, bet ražoja IKEA. Šeit piedāvāju apkopojumu gan par konkrēti mūsu virtuvēm un to sastāvdaļām, gan par IKEA virtuvēm kopumā.

Vissmalkāk, protams ir pasūtīt speciāli izgatavotu virtuvi, no īsta koka, taču ne katram tas būs pa kabatai, turklāt ar IKEA moduļu virtuvēm iespējams iegūt labu kvalitāti, par draudzīgu cenu, bet galvenais – ātru rezultātu. Tiesa jārēķinās, ka uzstādīt iebūvētās virtuves mēbeles nav tas pats, kas saskrūvēt IKEA plauktiņu. Atkarībā no telpas sarežģītības un sienu/stūru/grīdas leņķu “taisnuma” arī IKEA virtuves sastellēšana un pilna uzstādīšana var aizņemt nedēļu. Ar pāris dienām ir jārēķinās jebkurā gadījumā.

IKEA mēbeles ir viegli savietojamas, kas dod plašas iespējas izpausties plānošanā, taču tas nozīmē arī, ka ir precīzi jānopērk tieši to, kas vajadzīgs. IKEA nepastāv tāda kārtība, ka man vajag 60cm platu skapīti ar vienu atvilkni, durtiņām un diviem plauktiem, ko aizeju uz veikalu un nopērku vienā kastē. Pasūtot IKEA būs viena kaste ar skapīša korpusu, atsevišķās kastēs būs katras durtiņas vai atvilknes priekšas, atsevišķi jāpēk plaukti, eņģes, atvilknes, rokturīši utt. To visu protams attiecīgi jāsaplāno un jāsakomplektē pasūtījumā. Tapēc šo daļu labāk uzticēt profesionāļiem. Praktiski visas kompānijas, kas nodarbojas ar IKEA mēbeļu piegādi – piedāvā arī bezmaksas virtuves plānošanu. Ar viņiem vajag sīki izrunāt kādus skapīšu un cik daudz vajag un ļaut, lai konsultants sakomplektē pasūtijuma sarakstu. Tiesa – pirms doties runāt ar konsultantu ir jābūt konceptuālai skaidrībai ko paši gribat. Tālāk kombinēšana notiek pilnīgi brīvi. Ņem vienu no standarta platuma/dziļuma korpusiem, ko pēc saviem ieskatiem piepilda ar vajadzīgo atvilkņu skaitu, kombinē ar vaļējiem plauktiem, vienām, vai vairākām durtiņām, vienu, vai kaut pieciem plauktiem, rokturiem utt.

Kad kopā ar konsultantu ir izplānots kādus skapīšus vajadzēs – var pateikt paldies, savākt pasūtījuma listi un pašiem braukt piedzīvojumā uz IKEA. Vai arī šo darbu uzticēt kādai no piegādātājfirmām. Uzreiz teikšu, ka garais pasūtijuma saraksts ar daudzajiem kodiem, kurā rakstīts, ka jums vajag 10 iepakojumus ar eņģēm, 15 rokturīšus, 17 tādas priekšas un 4 šitādas var likties mulsinošs un neiespējami to visu salasīt veikalā bez kļūdām. Par laimi IKEA šo izdarīs jūsu vietā.

Ierodoties veikalā ar savu pasūtījuma lapu (kurā galvenais, lai ir norādīti preču kodi un katras vienības skaits) uzreiz jādodas uz noliktavu pirmajā stāvā nevis uz ekspozīcijas zāli. Jāiziet cauri visai noliktavai līdz beigās pirms kasēm ir lielie plaukti ar visām mēbelēm. Tur sameklējiet konsultantu un iedodiet listi viņam. Viņš visu savadīs savā sistēmā, pārbaudīs vai ir uz vietas un izprintēs jums mazāku sarakstu, kur galā būs rakstīta kopējā cena. Ar šo sarakstu jādodas pie kases un jāsamaksā tur norādītā summa. Pēc tam ar čeku un šo sarakstu kasiere jums norādīs pasūtījuma sakomplektēsanas vietu, kur atdosiet papīrus un varat doties baudīt IKEA uz apmēram stundu. Pēc noteiktā laika atnāksiet un viss jūsu pasūtijums būs sakrauts uz ratiņiem milzīgā kaudzē.

Varētu šķist – Eu tas ir baigi viegli un līdz Viļņai aizšaut ar palielu auto vai busu sanāk stipri lētāk kā maksāt piegādātāju komisijas. Bet viss tomēr nav tik viegli. IKEA ir ļoti dīvaina noliktavu apgādes politika. Preču apjomi tiek konkrētajam veikalam pievesti pēc viņiem vien zināmas sistēmas. Proti – mēs būvējām salīdzinoši mazu virtuvi – 4 skapīši apakšā un 3 augšā, bet sakomplektēt pilnu pasūtijumu Viļņas veikalā nebija iespējams jau tad, kad pirmo reizi sāku pārbaudīt preču pieejamību – secinājums Viļņas noliktavas parasti ir slikti nokomplektētas. Jo interesantāk tapēc, ka uz skapīšiem saprintēts Made in Lithuania. Jā, arī uz tiem, ko pasūtijām no Polijas veikala. Radoši pieejot procesam šo to no veikalā neesošajām mantām var aizstāt. Piemēram joprojām neviens nav pamanījis, ka mūsu virtuvei 4 no durvīm vispār tika pārdotas kā atvilkņu priekšas, kurās ar attiecījiem instrumentiem iegriezām eņģu vietas. Vai 2 skapīši, kam nopirkām tumšos sānus un nokrāsojām baltus, jo gaišie vairs nebija palikuši. Bet fakts ir viens – tuvojoties braukšanas dienai veikala noliktava tikai kļūs tukšāka un tukšāka.

IKEA weblapā var pārbaudīt katras preces pieejamību konkrētajā veikalā. Ņemiet preces kodu, ievadiet lapas meklētājā. Kad atveras preces lapa – labajā pusē ir iespēja izvēlēties veikalu un pārbaudīt cik vienību ar šo preci atlicis veikalā. Ja lieto IKEA 3D plānošanas programmu, tad arī tur var pārbaudīt pieejamību visam pasūtījumam kopā, taču sistēma nestrādā gludi. Piemēram mēs devāmies uz Viļņu iepriekšējā vakarā. Vel no rīta viesnīcā pārbaudījām pieejamību tām precēm, kas bija palikušas nelielā daudzumā. Ierodoties veikalā izrādijās, ka vēl jau kāda no precēm ir izpirkta kamēr braucām no viesnīcas. Un pat tad, kad samaksājām un devāmies pakaļ savam sakomplektētajam pasūtījumam izrādijās, ka IKEA mums grib drusku atdot naudu, jo vēl kāda prece neatradās noliktavā, kaut gan pie maksāšanas tika garantēts, ka viss par ko maksājām ir uz vietas un tas ir rezervēts mums.

Rezultātā mums iztrūka pa kādai atvilknes priekšai, plauktam utt, ko tik un tā bija jāpasūta caur piegādātājiem. Triks ar piegādātājiem ir sekojošs. Viņi prauc uz Varšavas veikalu, nevis Viļņas. Varšavā noliktavas ir labāk nokomplektētas, pie tam tur ir divi IKEA un ja nav vienā, tad izbraucot cauri pilsētai – otrajā visdrīzāk prece būs. Var, protams paši braukt uz Varšavu nevis Viļņu, bet tie ir papildus 700km un vienā dienā nebūs iespējams gan aizbraukt, gan atbraukt, gan iepirkties. Ja vien neplānojat pirkt vairākus tūkstošus vērtu virtuvi, tad iespējams tomēr lētāk būs darbiņu uzticēt piegādātājiem nevis braukt pakaļ pašiem.

Līdz šim ļoti laba sadarbība izvērtusies ar MebStyle.lv Viņi brauc regulāri un pasūtijumus pieņem vēl pat tad, kad šoferis jau ir ceļā. Turpretī ir bijusi darīšana ar kantoriem, kas “vedīs tikai piektdien, bet trešdien pa dienu vairs pasūtījumus nepieņem”. Arī piegādes komisija MebStyle ir visai draudzīga. Vel interesanta lieta ir IKEA cenu politika. Piemēram virtuves izlietne Polijas veikalā bija par 20Eur lētāka kā Lietuvas veikalā, bet pati virtuves iekārta kopumā Lietuvā bija par 200Eur lētāka nekā Polijā. Tapēc konceptuāli sameklēt kas patīk var IKEA angļu lapā ikea.co.uk, bet cenas jāskatās tās valsts veikalā no kurienes preci vedīs.

Noslēgumā solīju padalīties ar precīziem preču nosaukumiem no kā sastellējām bildēs redzamo virtuvi. Kopā ar darba virsmu, skapīšiem, furnitūru, apgaismojumu un izlietni šī iekārta izmaksāja nedaudz virs 1000Eur

Virtuves fasāde (durtiņas, atvilkņu priekšas) no GRYTNÄS sērijas.
Rokturīši HEDRA
Izlietne DOMSJÖ – mazākā keramiskās izlietnes versija
Apgaismojums OMLOPP apaļās LED gaismas. te gan jāpatur prātā, ka bez pašiem gaismekļiem būs nepieciešams transformators un elektrības pievada kabelis, kas turpat nopērkams. Pie viena transformatora pieslēdzamas līdz sešām lampiņām.
Darba virsma – līmētā oša masīvkoka plāksne no lamela.lv
Krāns – pirkts tepat Depo.

Dalies ar šo rakstu

Ja lasītais šķita interesants, izklaidējošs vai noderīgs - lūdzu padalies ar to saviem draugiem. Tā mums būs lieliska motivācija turpināt rakstīt šādus un līdzīgus stāstus. Ja lasot radās komentārs vai viedoklis - lūdzu pievieno komentāru tepat zemāk, vai atsūti mums ziņu.