background

Nekustamais Īpašums: Pieredze un padomi

Laika gaitā mūsu īpašumā ir nonākušas vairākas ēkas un dzīvokļi. Savu pirmo māju uzbūvējām pilnīgi tukšā vietā. Otro māju nopirkām neremontētu un kapitāli pārbūvējām. Lielu darbu esam ieguldījuši arī savu īres īpašumu remontos un paši bijuši remontu plānu autori. Tā rezultātā ir sakrājusies zināma pieredze kā darīt efektīvāk un kā darīt nevajag. Laika gaitā esam veikuši piezīmes, lai paši labāk atcerētos un ar iegūtajām zināšanām labprāt dalamies. Uzskatam, ka viss, ko šajā dzīvē apgūstam ir atkal jānodod tālāk citiem. Īres īpašumus pārvalda viens no mūsu uzņēmumiem SIA Norgestate. Uzņēmuma Facebook lapā var atrast gan šos rakstus, gan uzzināt par jaunumiem un akcijām mūsu īstermiņa īres dzīvoklim Taures Māja, Liepājā.

Pieredzes stāsti un padomi

Image

Kā izdevīgi nopirkt nekustamo īpašumu

Tik nopietns pirkums vienmēr ir emociju pavadīts, taču tur kur ir emocijas – bieži zūd racionalitāte un vinnē pārdevējs. Racionāli iegādāts īpašums vienmēr dos arī emocionālu gandarījumu. Emocionāli nopirkts gandrīz nekad nebūs racionāls.
Lasīt Vairāk
Image

Pagātnes šarms jaunbūvē, jeb kā labot savas kļūdas

Šī māja nonāca mūsu īpašumā 2009. gadā. Toreiz tas bija perfekts materiāls vintage interjeram. Bez eiroremonta, saglabāta oriģinālā arhitektūra un ja neskaita PVC logus un dušu viesistabas stūrī – tā bija iztikusi arī bez kropliem 21. gadsimta pielikumiem. Tomēr mēs paši pamanījāmies to sabojāt.
Lasīt Vairāk
Image

Industriālais askētisms

Aiz cieņas pret pagātnes mantojumu arvien vairāk saprotam, ka vērtība ir lietām ar stāstu. Varētu, jau teikt, ka stāsts ir arī Mēbeļu namā pirktajam plauktam. Viņš reiz bija skaidu kaudze, makulatūra un platstmasa. Bet daudz lielāka vērtība ir pašdarinātām lietām, kur stāsts ir gan par tapšanas procesu, gan materiālu izcelsmi.
Lasīt Vairāk
Image

Koka logu atjaunošana

Uzsākot darbus pie mūsu otrā īres dzīvokļa viens no būtiskiem jautājumiem bija – ko darīt ar logiem. Dzīvoklim bija saglabājušies simtgadīgi oriģinālie koka logi. Atlupušas krāsu kārtas, piecu veidu skočiem aizlīmēti, ar ieplaisājušiem stikliem utt. Sazāģēt malkā un aizstāt ar lētu plastmasu necēlās roka.
Lasīt Vairāk
Image

Virtuves plānošana

Nereti saka, ka virtuve un vannas istaba ir dārgākās telpas mājoklī. Ja ir gadījies šajās telpās veikt remontu, tad iemesls šim teicienam būs viegli saprotams. Ja remonts vēl nav veikts, tad šis raksts varētu palīdzēt.
Lasīt Vairāk
Image

Kas jāzin pērkot IKEA virtuvi

Vairāki cilvēki ir jautājuši kurš meistars būvēja mūsu īres dzīvokļu virtuves. Patiesībā meistars nebija. Kopā likām paši, bet ražoja IKEA.
Lasīt Vairāk
Image

Perfekts pelēkais un citu toņu atrašana

Šobrīd modē īr pelēkais. Šķiet tā ir visvienkāršākā krāsa ar kuru nekas nevar noiet greizi, bet patiesībā – ar pelēko var noiet greizi vel vairāk kā ar jabkuru citu krāsu. Ne velti ir teiciens 50 pelēkā nokrāsas, kas gan pēdējā laikā pateicoties Angļu mājsaimniecei ir ieguvis pagalam negatīvu pieskaņu.
Lasīt Vairāk
Image

Veco koka grīdu atjaunošana

Laikam jau beidzot ne tikai daži trakie, bet arvien vairāk cilvēki sāk atēsties no visa “garšo pēc…” un “izskatās kā..” imitācijām. Īstas lietas tiek arvien vairāk novērtētas un kā jebkurā ekonomikā vērtību iegūst tas, pēc kā ir deficīts.
Lasīt Vairāk
Image

Kā ietaupīt naudu sildot ūdeni ar elektrisko boileri?

Izvēloties elektrisko ūdens boileri parasti vadās pēc diviem parametriem – tilpuma un cenas. Šāda izvēle patiesībā ir tikpat aplama kā pērkot mašīnu skatīties tikai durvju skaitu un cenu, nepievēršot uzmanibu ne modelim, ne motora tilpumam, ne jaudai, ne degvielas tipam, ne patēriņam, ne remonta izmaksām.
Lasīt Vairāk