background

Norvēģijas arktiskā vasara

Kaut kur lasīju, ka rakstot stāstu, scenāriju vai kādu citu lasāmu gabalu ir jābūt iesākumam, vidum un nobeigumam. Un esot arī jābūt konfliktam, kas lasītājam liek uzdot jautājumu un gaidīt beigas, lai saņemtu atbildi. Konflikts savukārt varot būt varonim ar sevi, ar citu personu, ar dabu vai tamlīdzīgi. Mēs laikam esam nonākuši līdz šī stāsta “konfliktam”, lai neliktos, ka viss ir tikai rožaini un skaisti.

Vēl vakar sajūsmināti vērojām miglu, kas vēlās pāri kalnu virsotnēm. Burtiski izskatījās, ka kāds būtu izlējis daudz šķidrā slāpekļa aiz kalniem un tas tagad plūstu no ielejas tiem pāri. Episki. Diemžēl rezultāts tam ir apmācies laiks, temperatūra nokritusi līdz +10 un Lofoten izskatās plakans, jo katrs kalns, kas ir augstāks par pārdesmit metriem tiek cenzēts miglā un redzama ir tikai tā pakāje.

Vakar arī trāpījām uz kempingu, kas izrādījās divreiz dārgāks par citiem, ar internetu, kurš nestrādā un dušām – lielu telpu bez kāda sīkāka dalījuma – pilnīgi bez privātuma. Kā teica kāda meitene, kas trāpīja izpētīt dušas reizē ar Lilitu – well, this is a new experience.

Pats kempings gan bezgala stilīgs. Unstad Camping Arctic Surf. Pilns ar sērferiem un tam pienācīgo bohēmu. Žēl, ka laikapstākļi vairāk atgādina Latvijas slēpošanas kūrortu novembrī ne sērferu paradīzi siltajās zemēs. Arī apmeklētāji no ierastajiem kemperu pensionāriem te nomainīti pret jauniešiem safari džipos, Allroad Quattro un līdzīgās mašīnās. Katram uz jumta pa Kajakam, sērfa dēlim un pa virsu vel piesiets longbords.

Tepat arī rampa un skrituļdēļi. Eimija katrā vietā atrod ko sev interesējošu. Iepriekš viņa visu vakaru pavadīja lasot gliemežvākus pludmalē. Šodien viņa nebija atraujama no dēļiem un rampas. Viņai izdodas arvien labāk un pati arī tiek galā ar citiem jauniešiem vienojoties par rampas lietošanas laikiem. Ļoti multikulturāla vide, bet Angļu valoda der visiem.

Nu ko, laikapstākļi tuvākajās dienās nesola uzlaboties. Meklēsim iespējas kā pielāgot plānus un risināt šo “dabisko” konfliktu.

Dalies ar šo rakstu

Ja lasītais šķita interesants, izklaidējošs vai noderīgs - lūdzu padalies ar to saviem draugiem. Tā mums būs lieliska motivācija turpināt rakstīt šādus un līdzīgus stāstus. Ja lasot radās komentārs vai viedoklis - lūdzu pievieno komentāru tepat zemāk, vai atsūti mums ziņu.