background

Izmirušie Zviedru kempingi

Jau pāris dienas ceļojam māju virzienā. Internetā uzmeklējām kempingu, pēc lokācijas aptuveni tur, kur Zviedrijā plānojam nakšņot. Atbraucam. Kempings izskatās izmiris. Sezonas vidū neviena cilvēka, durvis aizslēgtas? Eju izpētīt. Servisa māja vaļā, siltais ūdens ir, bet sajūta kā no Stīvena Kinga filmas. Iznākot ārā pamanu motociklu un eju meklēt saimnieku. Netālās mājiņas durvīs parādās gara auguma vīrietis, bez matiem. Ne gluži tipisks rokeris, bet tāds vientuļais motocikla ceļotāja tips. Prasu vai kempings strādā? Viņš lauzītā angļu valodā saka, ka pats esot tikko ieradies un norāda, kur meklēt pelēku busiņu ar kempinga saimnieku.

Dodos busiņa virzienā. Tas stāv pie vienas no mājiņām, kurai durvis vaļā un var dzirdēt, ka kāds rosās vannas istabā. Iespējams tīra. Pieklauvēju. Parādās apaļīgs vīrs ap 40. Noplukušās drēbēs. Trūkst pa kādam zobam. Pēc zviedra neizskatās. Neizklausās arī. Prasu vai kempings strādā? – Ar spēcīgu krievu tipa akcentu smejas tādu evil laugh un saka "Jes, jes kjemping is alveiz vorrking." Prasu parastos jautājumus, cik maksā, kas iekļauts cenā, vai ir internets. Starp darbarīku kastēm no sava Ford Transit kravas busiņa izvelk netīru, ielaminētu lapu un rāda cenas zviedru kronās. – Iņķerņet onlī mobail. Nov faifai. Rūķer brouken. Es saku, ka parunāšu ar ģimeni un dodos prom. Šis sola vēlāk atnākt pēc naudas. Iekāpjam mašīnā un ātri laižam prom, kamēr neesam vel sasieti un sagriezti mazos gabaliņos.

Varianti divi. Braukt vēl 200 km uz kempingu kur nakšņojām šurp braucot. Taču tas nav pa ceļam un Eimijas braukšanas pacietības mērs sāk beigties. Vai arī uz dullo meklēt kādu gadījuma kempingu pēc zīmēm ceļa malā. Nolemjam mēģināt otro variantu dodoties pirmā varianta virzienā. Pēc 30km atrodam norādi uz kempingu, taču ceļa zīmei aizlīmētas sadaļas, kas liecina, ka reiz kempingā bijusi gan peldvieta gan kafejnīca. Kam negadās, ka izžūst ezers un apstājas kafene. Nolemjam mēģināt un dodamies iekšā.

Kempings stipri dzīvīgāks. Pretī nāk smaidīga meitene, labi runā angliski. Izrādās kempings maksā 25Eur + par dušām jāmaksā atsevišķi. 1 zviedru krona (~10centi) par 2 minūšu mazgāšanās prieku. Salīdzinājumam vidējās kempinga cenas līdz šim bijušas 15-20Eur. Bet neiesi taču skopoties ar 5 vai 10euro ja otrs variants ir tikt sagrieztam mazos gabaliņos.

Internets, protams, nav. Tā, kas reiz bijusi kafene, tagad kļuvusi par tādu atpūtas telpu. Vēl noprasām, vai varam to lietot, lai visu vakaru nebūtu mašīnā jāsēž vai ārā jābaro odi. Saņemam apstiprinošu atbildi un dodamies gatavot pusdienas.

Pēc pusdienām ņemam galda spēles un dodamies uz bijušo kafejnīcas telpu. Gaiss sasmacis. Nav gadsimtu vēdināts. Iekšā baigi auksti, jo logi mazi un saule neiesilda. Ieslēdzam elektrisko sildītāju, gaismu un iekārtojušies pie viena galdiņa sākam spēlēt. Pēc 20min durvīs parādās zviedru tante. Purina galvu, runā ar mums zviedriski. Nojaušam ka tomēr šajā telpā mums nav ļauts atrasties. Savācamies un bēgam ārā. Pa ceļam uzmetam acis saldumu automātiem, kas reiz par kronu vai divām izsniedza bērniem košļeņes. Saldumi iekšā ir joprojām, bet ārā nenāk. Rakstīts, ka saplīsis. Laikam viss iet uz galu šajā kempingā. Tikai ne cenas. Tās palikušas premium līmenī.

Guļam. Visu nakti tāds caurs miegs un slikti guļas. Atkal atgriezies saulainais laiks un tā kā saule nekad nenoriet – mašīnā ļoti ātri paliek karsts. Ap septiņiem no rīta dzirdu uzmācīgu rūkšanu kaut kur netālu.

Ā-re-če-nu. Uzradies vīrs ar Bobkatu. Septiņos no rīta. Mūsu kempingā. Raks bedri, līdzinās zemi un tādā garā. Ej nost! Vilku bikses, gāju ārā prasīt zviedru tantei kā tas iet kopā, ka kempingā ir viesi, bet jums te būvdarbi notiek. Tante nav pamodināma. Gāju pie bobkat-vīra. Saku, ka mēs te mēģinām gulēt un nav forši, ka viņš izdomās cikos mums celties. Vīrs saprata situācijas nopietnību un solījās vairs nerakt. Tā vēl stundu nogulējām un braucām prom, lai atrastu kempingu, kas kļuva par the best ever. Bet par to stāstīsim nākošā stāstā.

Dalies ar šo rakstu

Ja lasītais šķita interesants, izklaidējošs vai noderīgs - lūdzu padalies ar to saviem draugiem. Tā mums būs lieliska motivācija turpināt rakstīt šādus un līdzīgus stāstus. Ja lasot radās komentārs vai viedoklis - lūdzu pievieno komentāru tepat zemāk, vai atsūti mums ziņu.