background

Šorīt nevarot sagaidīt WC rindu devos uz pensionāru restorāna tualetēm. Tur pie sienas stāv Durex automāts. Automāts nevis vienkārši nedarbojas vai nav papildināta prece, bet ar permanento marķieri tam virsū lieliem burtiem uzrakstīts “Out of order”. Acīmredzot klientūra tāda, kam šī prece vairs nav aktuāla un nebūs arī.

Pēc vakardienas omletes un bekona šodien bija manāma pretestība putras servēšanas laikā. Vienojāmies, ka rīt atkal būs mazie brokastu svētki. Tas palīdzēja saņemties putrai, kas kopumā ir dikti garšīga, bet sāk jau apnikt. Starp citu garduma noslēpums ir Skotu auzu pārslās un pienā, kas mums atbraucis līdzi no Latvijas un joprojām nav sabojājies. Laikam tas kaut ko liecina par šejienes laikapstākļiem.

Šodien bija labākā diena kopš esam Lofoten. Nebija migla un arī lietus nelija nemaz. Ik pa laikam uzspīdēja saule. Atkal devāmies pārgājienā un safilmējām daudz skaistu kadru. Plāns bija iesākt ar vienu īso kāpienu un pēc tam doties otrā, garākā. Īsais gan pieveica mūs ātrāk kā gribētos un vienojāmies pēc pusdienām doties izbraukumā līdz Lofoten rietumu galam uz Reine un A ciemiem. Beidzot izdevās saskatīt Midnight sun, kad naktī ir ne tikai gaišs, bet arī saulains.

Pārgājiens ievilkās, pusdienas kļuva par vakariņām, bet pateicoties polārajai dienai arī vakarā astoņos nebija par vēlu doties ceļā. Lai arī Lofoten augstākā virsotne atrodas arhipelāga austrumos – tieši rietumu puses kalni šķiet iespaidīgākie. Iespējams tas arī dēļ šī vakara mainīgajiem apstākļiem, kas ik pa laikam deva sauli, taču kalnu galus joprojām ietina noslēpumainā miglas segā. Kalnu pakājē spilgti sarkanie Norvēģu zvejnieku ciematiņi. Neticami, ka vēl pirms nieka 50 gadiem šī bija nabadzīga zvejnieku valsts, kas pārtika galvenokārt no jūras dotajiem resursiem.

Daudz kur ceļa malās redzamas zivju kaltes, kur joprojām pēc senas receptes kaltē mencu galvas. Lielākoties šīgada “raža” jau novākta, bet internets saka, ka smaka esot neciešama, kad zivis tikko sāk pūt. Mums pietika dažas galvas redzēt pa gabalu, lai iegūtu vairāk kā pietiekamu smaržu paraugu.

Var just nedēļas nogales tuvošanos. Kempings sāk pārpildīties. Vēl pusdivos naktī cilvēki dodas uz dušām. Mēs šovakar savu kārtu nesagaidījām. Nolēmām izmazgāt zobus un katrā gadījumā vainot zivis, ja kāds ko nelāgu saostu.

Dalies ar šo rakstu

Ja lasītais šķita interesants, izklaidējošs vai noderīgs - lūdzu padalies ar to saviem draugiem. Tā mums būs lieliska motivācija turpināt rakstīt šādus un līdzīgus stāstus. Ja lasot radās komentārs vai viedoklis - lūdzu pievieno komentāru tepat zemāk, vai atsūti mums ziņu.