background

Ideja, ka Eimija varētu viena dzīvoties pie Omes Belfastā radās līdz ar viņas dzimšanu, bet bija jāpaiet astoņiem gadiem līdz tā varēja piepildīties. Jau ziemā nolēmām, ka šogad to īstenosim un palēnām sākām organizēt lidojumu loģistiku, lai nogādātu viņu tur un atvestu atpakaļ. Līdz pat vasaras sākumam nebijām nopirkuši biļetes atpakaļceļam un izrādijās, ka vasras cenas ir pilnīgi psihas. Pat neērtasi Ryanairs solīja mūs vest mājās par divreiz lielāku naudu kā parasti izbraucām gan prom, gan atpakaļ.

Meklējot alternatīvas atradu lētu lidojumu uz Glasgovu, Skotijā un no Glasgovas uz Palangu, Lietuvā. Tas ir tik tuvu gandrīz kā nolaistias ar ļoteni savā pagalmā un par četrreiz lētāku cenu. Bez divām domām pieņēmām šo piedāvājumu. Negatīvasi aspekts ir tāds, ka abi lidojumi ir ļoti agri no rīta un lidostā jābūt jau ap pieciem, bet toties par to pašu cenu dabūsim iespēju paciemoties pie Lilitas draudzenes Rebekas un vienu dienu veltīt īsai skotijas apskatei.

Plāns saļodzījās brīdī, kad kāpjot lidmašīnā Lilita pilnīgi nopietni mēģināja mani pārliecināt, ka ir jāpaliek belfastā un nekur šorīt nelidosim. Iemesls – Eimijas nupat apēstais musli batoniņš viņai izraisīja tādas vēdersāpes, ka mazais cilvēks savilcies čokuriņā no visa spēka centās turēt asariņas. Saprotot, ka ar vēdersāpēm jokot nevar tomēr pieņēmām lēmumu kāpt lidmašīnā un cerēt uz situācijas normalizēšanos. Galu galā lidojums līdz Skotijai ir tikai 25minūtes un gan jau mūsu dēļ vidū nebūs jāveic piespiedu nosēšanās.

Ir zināms, ka budžeta aviokomānijas cenšas pelnīt kā vien var. EasyJets ir visnegausākais. Ja atsakies maksāt par vietu rezervāciju – viņš par spīti izdala vietas pa visu lidmašīnu un labākais, ka pēc tam vairs nevari pārdomāt un tomēr norezervēt maksas vietas visiem kopā. Tā nu mums ir bērns ar agoniskām vēdersāpēm un sēdvietas piektajā, sestajā un trīspadsmitajā rindā. Sagaidam pārējos pasažierus un mēģinam uz vietas sarunāt pārsēšanos. Par laimi cilvēki ir saprotoši un vismaz es ar Eimiju tieku sēdēt kopā. Stjuarte pat atnes ūdeni padzerties un blakus sēdošā kundze redzot Lilitas satraukumu pati piedāvājas iet sēdēt uz lidmašīnas otru galum lai mēs visi trīs tiktu kopā.

Lūdzam par sāpošo punci, mierinam Eimiju un sāpes palēnām atlaižas. Paldies, Dievs par uzklausīto lūgšanu. Nākošreiz būsim gudrāki nedot cietu musli tukšā dūšā.

Skotijā satiekam Rebeku, paēdam brokastis un dodamies izpētīt Falls of Clyde dabas taku un Lanark ciematiņu. Jau no seniem laikiem upes ūdenskritumu enerģiju izmantoja rūpniecībai. Gan dzirnavu, gan citu iekārtu griešanai. Ciematiņā tagad iekārtots muzejs, viesnīca un apmeklētāju centrs, bet kopumā tas izskatās kā no pagājušā gadsimta pastkartes. Turpat augstāk gar upi ved dabas taka no kuras paveras skati uz daudzajiem ūdenskritumiem. Ūdenskritumus un ainavu te bija iecienījuši jau Viktoriāņi un ūdens spēku joprojām lieto elektrības ražošanai. Kritumi izvietojušies secīgā kaskādē ar lielāko no tiem Corra Linn, kas pēc plūstošā ūdens daudzuma ir lielākais Eiropā.

Parka saimnieki padomājuši arī par bērniem. Interaktīvos stendos iespējams iepazīties ar vietējiem dzīvniekiem. Kāda sajūta ir iebāzt roku caurumā un sačamdīt āpša vilnu vai citā caurumā sačamdīt sliekas. Brr. Par laimi gumijas ne īstās.

Takas sākumā saņemam sarakstu ar septiņiem uzdevumiem, ko jāpaveic ceļā. Jāuzbūvē mikro zaru būda, jāsaskata dzīvnieku pēdas, jāsameklē gliemeži, jauztaisa selfiji utt. Bērniem, kam citkārt paliktu garlaicīgi no garās staigāšanas te ir iespēja izpausties pie reizes uzzinot ko jaunu. Atpakaļceļā vēl satiekam NationalTrust pārstāvjus, kas ar binokļiem piedāvā novērot upē medijošos putnus. Šis ir lielisks noslēgums mūsu vasaras Britu salu piedzīvojumam, ko mēs palaistu garām, ja Ryanairs nebūtu sagribējis nopelnīt miljonu par mūsu parasto lidojumu no Dublinas uz Rīgu.

Dalies ar šo rakstu

Ja lasītais šķita interesants, izklaidējošs vai noderīgs - lūdzu padalies ar to saviem draugiem. Tā mums būs lieliska motivācija turpināt rakstīt šādus un līdzīgus stāstus. Ja lasot radās komentārs vai viedoklis - lūdzu pievieno komentāru tepat zemāk, vai atsūti mums ziņu.