background

Ziemeļīrijas ziemeļu piekraste

Ziemeļīrija ir dabisks turpinājums šīgada atklājumu sērijai. Jūlija sākumā jau atklājām cik nepieradināti skaista ir Kurzemes piekraste. Tai esmu dzīvojis tepat blakus lielāko daļu sava mūža, bet nekad neesmu pa īstam izbaudījis. Izrādās tāpat ir ar Īrijas ziemeļiem. Uz Belfastu, apciemot Lilitas ģimeni, dodamies regulāri jau vairāk kā 10 gadus, bet nekad neesam veltījuši laiku, lai izpētītu apkārt esošo dabu. Šogad to nolēmām mainīt un rezultāts mūs patiesi pārsteidza.

Ceļojuma stāsti un dienasgrāmatas

Image
17. Jul, 2017
Belfasta un kāpiens Slieve Donard
Belfasta vēl nesen gozējās ziņu virsrakstos ar saviem nemieriem. Ierodoties tur pirmo reizi mani pārsteidza ierindas policijas mašīnas ar aizrestotiem logiem un bruņu kārtu, kas atgādina Amerikas viesuļvētru mednieku visurgājējus vai zombiju apokalipses izdzīvojušo patvēruma mašīnas.
Lasīt stāstu
Image
18. Jul, 2017
Ziemeļu piekrastes ceļš
Nākošās dienas mērķis ir ziemeļu piekraste ar Giant’s Causeway galvenajā lomā. Priekšroku dodam piekrastes ceļam un stundas brauciena vietā mūsu ceļš izstiepjas visas dienas garumā ar neskaitāmām apstāšanās vietām un pasakainiem skatiem. Ne velti šo ceļu jau pirms vairākiem gadiem raksturoju kā iespēju piedzīvot Skotiju, Norvēģiju un Šveici vienuviet.
Lasīt stāstu
Image
20. Jul, 2017
Milžu cīņas Giant’s Causeway
Slikti laikapstākļi ir problēma, ja nav piemērots apģērbs un ja nav pietiekami daudz brīvu dienu, lai pielāgotu plānus. Mums dienu ir gana, tapēc lietainās dienas pavadam zem jumta un pie pirmās saulainās iespējas atkal dodamies uz ziemeļu krastu. Lai arī piekrastes ceļš ir skaists – jo tālāk uz ziemeļiem brauc, jo skaistāks tas paliek.
Lasīt stāstu
Image
24. Jul, 2017
Pludmales govis
Ir pirmdienas rīts. Startējām laicīgi un jau īsi pēc desmitiem nonākam pie Dark hedges. Ļoti vecu koku aleja, ko savulaik iestādījuši netālās muižas saimnieki. Kopš aleja tika lietota Game of Thrones filmēšanai apmeklētāju skaits ir pieaudzis simtkārtīgi. Varētu domāt, ka pirmdienas rītā tur būsim vienīgie. Nekā.
Lasīt stāstu
Image
28. Jul, 2017
Belfastas Titāniks
Belfasta lepojas ar Titāniku. Šeit joprojām strādā uzņēmums Harland & Wolff, kas 1911. gadā pabeidza un no Belfastas dokiem ūdenī nolaida bēdīgi slaveno kuģi. Nesen ir atvērts Titānika muzejs un joprojām rajonu pie ostas, kur kuģis tika būvēts sauc par Titanic Quarters.
Lasīt stāstu
Image
30. Jul, 2017
Īsa pietura Skotijā
Ideja, ka Eimija varētu viena dzīvoties pie Omes Belfastā radās līdz ar viņas dzimšanu, bet bija jāpaiet astoņiem gadiem līdz tā varēja piepildīties. Jau ziemā nolēmām, ka šogad to īstenosim un palēnām sākām organizēt lidojumu loģistiku, lai nogādātu viņu tur un atvestu atpakaļ.
Lasīt stāstu
  • Image
    Balkāni: Road trip
  • Image
    Skotija: Isle of Skye
  • Image
    Norvēģija, Lofoten aiz Polārā loka
  • Image
    Šveice: Rudens Microadventure
  • Image
    UK: Snowdonia, Peak District and Yorkshire dales
  • Image
    Bergena starp fjordu un kalniem
  • Image
    Kazahstāna: Nedēļu bez civilizācijas