background

Kazahstāna: Nedēļu bez civilizācijas

Borata dēļ Kazahstānā esot pamatīgi pieaudzis tūrisms un pat vietējais ministrs atzina, ka filma esot ļoti cēlusi Kazahstānas popularitāti. Tomēr man šī valsts vienmēr asociējās ar filmā redzēto un tas nebija raisījis vēlmi to izpētīt sīkāk. Par Kazahstānas fanu es kļuvu internetā ieraugot bildi ar Kaindy ezeru. Un vienā mirklī biju gatavs piedzīvojumiem.

Ceļojuma stāsti un dienasgrāmatas

Image
30. Apr, 2018
Charyn Kanjons
Piedzīvojumi sākās vēl pirms došanās ceļā. Izrādās autoīres aģentūru lapās (rentalcars.com, kayak.com) piedāvātās mašīnas realitātē neeksistē. Lidostā ir tieši neviens autoīres ofiss. Aģentūru lapās reklamējas zināmi brendi kā Hertz, Avis, Dollar un Thrifty, bet sazinoties ar centrālajiem ofisiem izrādās šīs kompānijas nemaz Kazahstānā nestrādā.
Lasīt stāstu
Image
01. May, 2018
Šaurā bezizeja Yellow Kanjonā
Tas, ko visi sauc par Charyn Kanjonu un brauc skatīties- patiesībā ir Walley of Castles, jeb tulkojumā "Ieleja ar pilīm". Šī kanjona daļa no tiesas izskatās kā uzbūvēta no senām pils kolonnām un nedaudz varbūt pat atgādina Petru, Jordānijā. Tomēr Charyn kanjons patiesībā sastāv no pieciem kanjoniem- Walley of Castles, Yellow canyon, Temirlik, Bestamak un Red Canyon.
Lasīt stāstu
Image
02. May, 2018
Applūdis mežs Kaindy ezerā
Pēc laika prognozes vakardienai vajadzēja būt slapjai, bet lietus uznāca tikai naktī un šorīt pamodāmies laimīgi par hamoku jumtiem. Lietus klāt netika un nogulējām 12 stundas. Laikam vakardienas piedzīvojumi iztērēja mūsu enerģijas rezerves. Šorīt mostamies pie Temirlik upes, jo ātri esam apguvuši Kazahstānas mācību - lai stepē tiktu pie kokiem ir jāmeklē ūdeni.
Lasīt stāstu
Image
03. May, 2018
Nogruvums, slepenais lidlauks un milicija
Vēl Latvijā esot, ceļā uz Rīgas lidostu saņēmām ziņu no Kristapa Kazahstānas kontakta. Nupat esot noticis milzīgs zemes nogruvums un ceļš uz ezeriem ir slēgts. Sazinājos ar Boiko Ivanu un viņš apstiprināja, ka Kaindy ezers ir pieejams, bet tālāk ceļš esot slēgts. Tur armija novēršot nogruvuma sekas. Par to, ka Kaindy ezers ir pieejams mēs jau pārliecinājāmies vakar.
Lasīt stāstu
Image
04. May, 2018
Mīksta riepa nekurienes vidū
Pirms dodamies draudīgākajā Kazahstānas dabas parkā staidzam vēl izmantot visu, ko civilizācija piedāvā. Cenā iekļautās brokastis izrādās gaužām bēdīgas. Auzu pārslu putru ēdam katru rītu, bet mūsējā pat ārpus civilizācijas vārītā sanāk nesalīdzināmi garšīgāka. Šeit servēto virumu drīzāk būtu jāsauc par auzu ūdenszupu.
Lasīt stāstu
 • Image
  Balkāni: Road trip
 • Image
  Skotija: Isle of Skye
 • Image
  Norvēģija, Lofoten aiz Polārā loka
 • Image
  Šveice: Rudens Microadventure
 • Image
  UK: Snowdonia, Peak District and Yorkshire dales
 • Image
  Ziemeļīrijas ziemeļu piekraste
 • Image
  Bergena starp fjordu un kalniem