background

Latvijas ziemas ir tik neprognozējamas, ka nekad nevar saprast vai doties dabā ar slēpēm, gumijniekiem vai kurpēm. Ziemassvētku rīts bija tik saulains, ka gandrīz jau aizbraucām uz purvu pavasara pārgājienā, tomēr sauli atkal nomainīja lietus un plānus nācās atcelt. Tikmēr katru dienu iekšā urdija nemiers un velme pēc pavasara un piedzīvojumiem. Pienāca Februāra beigas un ilgāk vairs gaidīt nebija iespējams.

Dunikas purvā ir viena no garākajām purva laipām un tā atrodas vien nieka 40 minūšu attālumā no mūsu mājām. Sapakojām somas ar maizītēm un termosā tēju, lai dotos izpētīt laipu visā garumā.

Sākumā taka vijas cauri skaistam priežu mežam. Izmantojām iespēju kāpt kokos Spīd saulīte. Koki aiztur vēju un viegli aizmirstam, ka vēl ir tikai Februāris. Nonākot purvā koki vairs nedod nekādu patvērumu un ziemas saule nespēj sildīt tik ļoti kā vējš spēj atdzesēt. Esam tikuši aptuveni līdz trešdaļai. Taka ir lineāra un pat ja izdotos šķērsot visu purvu – atpakaļ būtu jānāk vēlreiz tikpat tālu. Nākas atzīt sakāvi un griezties atpakaļ.

Patiesībā jau diena joprojām ir ļoti skaista un saulriets caur kokiem rada pasakainas gaismu spēles, bet mūsu kļūda ir nepareizi izvēlēts apģērbs. Aptuveni pirms mēneša mēs ar Eimiju gājām pārgājienā uz tuvējo pilskalnu. Ārā lija un sniga slapjš sniegs. bridām pa meža dubļiem vairāk kā divas stundas. Par spīti pilnīgam nelaikam bija grūti pierunāt Eimiju doties mājās. Viņa gribēja turpināt vēl un vēl. Atšķirība tāda, ka toreiz apģērbām biezās sniega bikses, kas ne aukstumu ne lietu cauri nelaida. Šodienas apģērbs izrādijās neatbilstošs.

Tikām līdz mašīnai un siltumam. No rīta mani pavadīja izvēlīgi skatieni, kad darbojos virtuvē gatavojot maizītes. Tagad tās pazuda vienā mirklī bez liekiem jautājumiem. Arī termosā sagatavotā tēja garšoja labāk kā parasti.

Lilita šoreiz palika aiz kameras un ir atbildīga par visām skaistajām bildēm. Bet par to kā mēs atgriezāmies, lai purvu pieveiktu var lasīt šeit.

Dalies ar šo rakstu

Ja lasītais šķita interesants, izklaidējošs vai noderīgs - lūdzu padalies ar to saviem draugiem. Tā mums būs lieliska motivācija turpināt rakstīt šādus un līdzīgus stāstus. Ja lasot radās komentārs vai viedoklis - lūdzu pievieno komentāru tepat zemāk, vai atsūti mums ziņu.