background

Ratnieku pārgājiens un outdoor Nom-Nom

Kad atgriezos no Balkāniem, neārstējami saslimis ar vajadzību doties dabā, man šķita, ka tas darāms vai nu tālās zemēs vai īpaši iekārtotās dabas takās. Likās, ka esmu pirmais Latvietis, kam interesē kalni un pārgājieni. Liels bija pārsteigums atklājot arvien vairāk aktīvistu, organizāciju un interešu grupu, kur cilvēki regulāri tiekas, lai dotos dabā. Piesekojot atbilstošām Facebook grupām dažādos pārgājienos iespējams doties katru nedēļu. Tā arī uzzināju par Robertu un Justīni – outdoor entuziastu un pavārmākslas guru, kas sakombinējot savas aizraušanās rada fantastiskus piedzīvojumus.

Ir otrās Lieldienas. Meitenes šoreiz atstāju mājās un jau pirms desmitiem esmu Līgatnē, lai pievienotos Ratnieku pārgājienā un apgūtu praktiskas zināšanas kā gatavot ēdienu dabā.

Kopā esam ap divdesmit. Daži līdz zobiem bruņojušies ar smalkāko ekipējumu. Daži džinsās un gumijniekos. Tas nekas. Te valda draudzība un demokrātija. Seko īsa iepazīšanās un katlu, pannu, produktu sadalīšana pa somām, lai varētu doties ceļā.

Ejot runājamies un iepazīstamies tuvāk. Satieku gan tādus, kas pusi dzīves ceļojuši pa Dienvid-austrum-āzijas valstīm, gan tādus, kas ik nedēļu dodas brist tepat vietējos mežos.

Izteiktais reljiefs, upes gravas un piesūnojušais mežs priecā acis, bet gurdina kājas. Laiks maltītei. Iepriekš sadalītās komandās gatavojam vairākus ēdienus. Izrādās mežā var pagatavot gan barojošus salātus, gan pankūkas bez miltiem, gan vistas sautējumu ar nūdelēm. Dabā, protams, viss garšo labāk, bet Justīnes padomi nenoliedzami pelna lielāko atzinību par gurmānu cienīgo garšas lidojumu. Turpinot ceļu savācam gan savus radītos, gan citu pamestos atkritumus un neilgi pēc sešiem esam nonākuši galā. Neticami, ka pagājusi vesela diena. Laiks paskrēja nemanot un Balkānos iegūtā aizraušanās ar dabu ir tikai pieņēmusies spēkā.

Tagad saprotu, ka nav jādods pāri pus pasaulei, lai atrastu piedzīvojumus. Tie slēpjas tepat mūsu mežos, pludmalēs, purvos un ezeros. Vajag tikai doties dabā un atrast tos.

Dalies ar šo rakstu

Ja lasītais šķita interesants, izklaidējošs vai noderīgs - lūdzu padalies ar to saviem draugiem. Tā mums būs lieliska motivācija turpināt rakstīt šādus un līdzīgus stāstus. Ja lasot radās komentārs vai viedoklis - lūdzu pievieno komentāru tepat zemāk, vai atsūti mums ziņu.